alanyaajans.net

Alanya’da mikronsis ile sokaklar gül koktu

Alanya Belediyesi’nin COVID-19 ile mücadele kapsamında bünyesine kattığı mikronsis aracı, Kurban Bayramı’nda Alanya sokaklarını 4 gün boyunca hem dezenfekte etti hem de gül kokuttu.

Alanya’da mikronsis ile sokaklar gül koktu
Tarih: 05-08-2020 00:31

Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce COVID-19 (Yeni Tip Koronavirüs) ile mücadele kapsamında tasarlanıp hayata geçirilen mikronsis aracı, Kurban Bayramı’nda Alanya sokaklarını hem dezenfekte etti, hem de gül kokusuna bürüdü. 4 gün boyunca Alanya’da vatandaşların yoğun olarak kullandığı ve yaşadığı cadde ve sokakları tek tek gezerek dezenfekte eden mikronsis aracı, kullanılan gül suyu karışımı ile de sokaklara gül kokusu yaydı.
“GÜL KOKULARI EŞLİĞİNDE SAĞLIKLI VE HAYIRLI BAYRAMLAR DİLİYORUM”
Alanyalılara gül kokulu bir bayram yaşatmak amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Tedbir amaçllı güvenlik önlemleri nedeniyle sevdiklerinden uzak bir bayram geçirmek zorunda kaldık. Vatandaşlarımıza bu bayramda gül kokulu bir sürpriz yapmak istedik. COVID-19 ile mücadele için bünyemize kazandırdığımız mikronsis aracımız ile hem sokaklarımızı bir kez daha dezenfekte ettik hem de vatandaşlarımıza gül kokulu bir bayram yaşattık. Bu bayramın sevdiklerimizden uzakta geçirmek zorunda olduğumuz son bayram olmasını temenni ediyorum” dedi.


YORUM YAP

FACEBOOK YORUM YAP


DİĞER HABERLER


Masa Üstü Sürüme Geç