alanyaajans.net

"Çok ihtiyacımız olan aile kavramı işlenecek"

Mevlid-i Nebi Haftası etkinliğinde konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Rabbim Peygamber Efendimizin şefaatinden ve yolundan bizleri ayrı koymasın" temennisinde bulundu.

"Çok ihtiyacımız olan aile kavramı işlenecek"
Tarih: 22-11-2019 18:32

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Alanya'da, bu yılki Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında "Peygamberimiz ve Aile" temasıyla 22-24 Kasım tarihleri arasında düzenlenen sempozyumun açılışı yapıldı. Avsallar Mahallesi'ndeki bir otelin konferans salonunda düzenlenen sempozyumu açılışına Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı, Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak'ın yanı sıra Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya İl Müftüsü Osman Artan, İl Emniyet Müdürü Murat Ulucan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, İlçe Müftüsü İhsan İlhan, İlçe Emniyet Müdürü Alper Avcı, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Serkan Akbaba, çok sayıda din görevlisi ve davetli katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansa konuşmacı olarak katılan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Rabbim Peygamber Efendimizin şefaatinden ve yolundan bizleri ayrı koymasın. Bu sene Diyanet İşleri Başkanlığımız toplumumuzun da ihtiyaçlarını göz önüne alarak son dönemde çok ihtiyacımız olan aile kavramını bu sene teması olarak "Peygamberimiz ve Ailesi" sempozyumunu seçmiştir. Peygamber efendimizin ailesindeki sevgi, saygı, şefati, muhabbet ve adaleti onun sünneti seniyesiyle topluma hakim kılmak inşallah bu sempozyumla gündeme gelecek" dedi. 


YORUM YAP

FACEBOOK YORUM YAP


DİĞER HABERLER


Masa Üstü Sürüme Geç