alanyaajans.net

“Kongre sürecine ortak akılla gidilmeli”

AK Parti Gençlik Kolları Akdeniz Bölgesi İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla düzenlendi. Alanya'da düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Bakan Çavuşoğlu, AK Parti'nin kongre sürecine değindi.

“Kongre sürecine ortak akılla gidilmeli”
Tarih: 01-12-2019 19:18

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alanya İlçe teşkilatının ev sahipliğinde düzenlenen AK Parti Gençlik Kolları Akdeniz Bölgesi İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Alanya’da gerçekleştirildi.

Alanya’nın ev sahipliğinde yapılan toplantıda il gençlik kolları başkanın açılış konuşması ile başlayan istişare toplantısında Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, geçmişte gençlik kollarından yetişen bir birey olarak gençlere her zaman önem veren parti yöneticileri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çalışma fırsatları olduğuna dikkat çekti.

"18 YILDA HİÇ PİŞMAN OLMADIM"

İl başkanı İbrahim Ethem Taş ise 18 yaşında üye olduğu Ak Parti dışında hiçbir partiye oy vermediğini bundan dolayı pişmanlık yaşamadığını söyledi. Antalya'da partisinin çeşitli kademelerin onurla görev aldığını belirten Taş, en son il başkanlığı görevininde parti büyükleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyyi pErdoğan'ın onayıyla kendisine verildiğini belirtti.  

KÖSE'DE DUYGULANDIRAN ANI

Kendisininde gençlik kollarından geldiğini söyleyen Mustafa Köse, vefatından önce Antalya’ya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tenzile Erdoğan’la ilgili bir anısını katılımcılara anlattı. Antalya'ya bir vesile ile gelen Tenzile Erdoğan'ı ziayret ettiğinde kendisini çok genç bulduğunu yaşını söylediğinde ise "Tayyip" İstanbul il başkanı olduğunda da aynı yaştaydı diyerek kendisine moral verdiğini söylemesi katılımcıları duygulandırdı. Köse, mecrasından çıkan tarihsel misyonuna milletin ak Parti sayesinde yeniden döndüğünü savunarak milli silahlanmadan örnekler verdi.

BİZİM ÖRNEK ALINACAK LİDERİMİZ VAR

İnsanı alemin özü olarak gören, tarihten beslenen bir siyasi hareket olduklarını belirten AK Parti İlçe teşkilatını Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, diğer siyasi partilerin gençlik kollarından farkımız bizim dava arkadaşlarımız liderini örnek alabiliyor, bizler birbirimizin emeğinde çalarak hikayeler oluşturmayız” dedi.

KONGREDE İSTİŞARE YAPILMALI

Ak Parti’nin Akdeniz Bölgesi Gençlik Kolları Başkan ve Yardımcılarına hitabeden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, kongre sürecinde istişareler yapılmasının ve bu sürece ortak akılla gidilmesinin, partinin geleceği için önemli olduğunu belirtti.18 yıllık süreçte Türkiye gündeminin büyük bir değişim gösterdiğini ifade eden Çavuşoğlu, AK Parti güçlendikçe önce seçim yoluyla, uyarılar yoluyla, e-muhtıralar, Gezi Olayları, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimine kadar birçok zorluk ve tehdit seviyesinin yükseldiğini hatırlattı. Türkiye'nin jeopolitik konumunu değerlendiren Çavuşoğlu, TANAP Projesine değinerek, Türkiye'nin jeopolitik pozisyonu bakımından dünyada çok dikkat çekici bir potansiyeli olduğunu kaydetti. 

Bakan Çavuşoğlu, etkinliğin düzenlendiği bölgede kendisinin çocukluğundan turistik tesisler yerine kamp alanları olduğunu ve kampa gelenler futbol oynayıp güzel dostluklar kurduklarını da anımsattı.


YORUM YAP

FACEBOOK YORUM YAP


DİĞER HABERLER


Masa Üstü Sürüme Geç