alanyaajans.net

Mı̇llı̇yetçı̇ Çalışanlar Derneğı̇’nden anlamlı proje

İşçi Hakları anlamında bir çok önemli çalışmaya imza atan Milliyetçi Çalışanlar Derneği, yapmış olduğu çalışmalar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Bu bağlamda çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Milliyetçi Çalışanlar Derneği, Avrupa Birliği destekli “Çalışırsak Varız” adlı projeyle COVİD-19 döneminde yaşanan çalışma hakları ihlallerine yönelik yeni bir projeye imza attı.

Mı̇llı̇yetçı̇ Çalışanlar Derneğı̇’nden anlamlı proje
Tarih: 12-08-2020 12:39

Birçok başlık altında sorunları toplayan Milliyetçi Çalışanlar Derneği, COVİD-19 döneminde çalışanların yaşamış oldukları hak ihlallerini ve mağduriyetlerini görünür kılarak hak mağduriyeti yaşayan çalışanları bilinçlendirmek, kamuoyu gündemine taşıyıp sorunları görünür kılmak ve yapılacak olan lobi ve savunuculuk faaliyetleri için altyapı oluşturmayı hedefliyor.

GENEL BAŞKAN ALTAY “PROJEMİZ SENDİKALARI DESTEKLEYİCİ NİTELİKTE OLACAK”

STÖ, Meslek Örgütleri ve Sendikaların çalışmalarını destekleyici nitelikte bir çalışma yaptıklarını belirten Milliyetçi Çalışanlar Derneği Genel Başkanı Ceyhun Altay, “Çalışmamız kapsamında hazırlamış olduğumuz içerikler ile aynı zamanda savunuculuk ve hak arayış çalışması yapacağız. Bu projemiz birçok sendika, meslek odaları ve meslek örgütlerine destekleyici nitelikte olacak. COVİD-19 döneminde yaşanan çalışma hakları ihlallerine yönelik Avrupa Birliğine projemizi hazırlayıp gönderdik. Projemizden başta üyelerimiz olmak üzere proje faaliyetleri kapsamında ürettiğimiz görünürlük materyalleri ile toplam 55 bin çalışana hakları konusunda bilinçlendireceğiz.” dedi.


YORUM YAP

FACEBOOK YORUM YAP


DİĞER HABERLER


Masa Üstü Sürüme Geç